Kontakt!

Sain telefonis varitsevalt koroonavalvurilt teate, et olen olnud lähikontaktne. Mul on selle kohta palju küsimusi – kus? Millal? Kuidas? Mis nüüd edasi saab? On teada, et koroonadiagnoosi sai kolleeg, kellega nädal tagasi suhtlesin. Käisin just üleeile testi tegemas, enesetunne pole hullem kui viimased 2 kuud üldiselt (loe: väsimus, külmavärinad ja kerge köha) ja ka kõik varasemad testid on lubanud arvata, et mis iganes mul viga võib olla, koroona see küll pole. Meditsiiniasutuse lehelt saan teada, et test on väga tundlik ja näitab viirust ammu enne sümptomite tekkimist, aga võib olla ka valenegatiivne. Kas peaks nüüd uuesti testima minema? Äpp soovitab järgmised 12 päeva kodus olla – miks just 12, mitte 10 või 14 nagu muudes soovitustes, kas see vihjab sellele et tegemist ei ole mitte eelmise nädala, vaid mõne hilisema kontaktiga? Kus ma üldse veel käinud olen, kus ma võiksin 15 minutit kellelegi nii lähedal olla? Ainukesena tuleb meelde joogatund, ala, mis kõrge riskiga tegevuste hulgast just välja arvati; aga loomulikult oli telefon sel ajal kuskil eemal kapis, st pole üldse kindel, et kahtlustatav just minu kõrvalmatil valjusti välja hingas …

Vastuseid ei ole kuskilt võtta. Ühesõnaga, üldse ei imesta, et uuringutulemused näitavad, et inimesed kontaktist teada saades oma käitumist muutma ei kaldu.

Üks kommentaar “Kontakt!

  1. tafkav veebruar 16, 2021 / 4:06 p.l.

    Meile räägiti selle päevaarvestuse kohta sedapidi, et lähikontaktse puhul hakatakse päevi lugema nakataja sümptomite tekkimise päevast kaks päeva varem. Ja siis sellest päevast hakkab jooksma 10 päeva (kui 10. päeval test teha) või 14 päeva (kui testi teha ei taha).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.