Surn’d ring (räuskpostitus)

Kogu oma meditsiinilise kannatuste raja juures sattusin täna esimest korda ebakompetentse arsti otsa.  Või noh, mitte just päris esimest korda, too nahaarst, kes mul paar aastat tagasi sünnimärgi eemaldas, oli ilmselgelt ka pime ja kurt ja käsi värises, aga tema ilmselt teadis, mida teha, lihtsalt hindas oma võimeid üle … Ühesõnaga, nagu üldiselt ikka, pikaajaline patsient on enda tervise kõige parem ekspert ja teab, mida vaja, aga sellest ei piisa. Eks ma siis alustasin perearstist, kes, teinud kindlaks, et mul tõesti ei ole mingit tundmatut uut tõbe, suunas mu lõpuks taastusraviarsti juurde, kuhu ma minna tahtsingi. Mingil veidral kombel sain sinna isegi aja enne, kui kunagi sügisel. Arst vaatas mu paistes jalga, pakkus välja vesivõimlemise ja arvas, et võib-olla lümfimassaaž, aga tema ei tea sellest midagi ja võib-olla peaks ma oma vähiarstilt selle kohta küsima. No hea küll, helistasin siis mingisse asutusse, mis sedasorti raviga tegeleb. Sealt öeldi, et taastusarst oleks pidanud andma mulle retsepti kompressioonisukale ja saatekirja lümfiteraapiassse.  Whattta … ? Ja mis ma siis nüüd teen? Tähendab, ilmselgelt lähen tasulisele vastuvõtule, sest jalg valutab, aga see ei ole ometi normaalne?

P.S. Sain just teate, et olen elektrifirmalt oma aastaboonuse – nii umbes 150 eurot tagasi saanud. Tjah, seda olen varemgi tõdenud, et kui kuskilt tuleb ootamatu raha, siis tekib kuskil ka ootamatu auk, kuhu see läheb. Klassikuid tsiteerides, “looduses peab valitsema tasakaal”.

Advertisements

4 thoughts on “Surn’d ring (räuskpostitus)

 1. Kairi jaanuar 30, 2018 / 12:33 p.l.

  Kuidas elektrifirmalt aastaboonust saab?

  • Helen jaanuar 30, 2018 / 1:51 p.l.

   Njah, “boonus” on muidugi lihtsalt turundustrikk, tegelikult on see see raha, mille sa neile aasta jooksul rohkem maksnud oled.

 2. murulane märts 27, 2018 / 8:56 p.l.

  No heldus küll, kas arst vähemalt välistas jala asjus roosi, lümfoosi,tromboosi ja ehk veel mõne -oosi?

  • Helen aprill 6, 2018 / 10:18 e.l.

   Jajaa, see kõik oli enne taastusraviarsti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.